EXECUTIVE COMMITTEE
Danny Phillips – Show Chairman
Jerry Campbell – Treasurer
Doug Shores – Building & Grounds
Rusty Rose – Auction Sale
Terry Miller – Accounting
Billy Hassler – Past Show Chairman
Beverly Funderburgh – Livestock
Darick Chabot – Livestock
Betty Manning – Recording Secretary
BUILDING & GROUNDS COMMITTEE
Doug Shores – Chairman
Tommy Dingman
Craig Smith – Sound
SALE COMMITTEE
Rusty Rose – Chairman
Jason Beyer
Jim Beyer
Marvin Curry
Todd Philips
Dr. Frank Terrell
Dr. Jerry Nance
Joe Bob Huddleston
TECHNOLOGY & ACCOUNTING
Brenda Haedge – Chairman Tech
Terry Miller - Chairman Acct.
Karen Jackson
Bob Cranford
Cody Mahan
Carol Faulkenberry
DAIRY COMMITTEE
Kevin Philips – Chairman
Jessica Philips – Secretary
LAMB & MEAT GOAT COMMITTEE
Darick Chabot – Chairman
Brandon Carrell – Secretary
SWINE COMMITTEE
Dr. Whit Weems – Chairman
Melanie Lanie – Secretary
BEEF COMMITTEE
Beverly Funderburgh – Chairman
Becky Lettunich – Secretary
AWARDS AND PUBLICITY COMMITTEE
Carol Faulkenberry – Chairman
Joe Faulkenberry
SUPERINTENDENTS
Dairy - Kent Lanham
Tommy Watson
Horse - Scot Jackson & Amy Gillespie
Goat - Charles Turner & Terry Miller
Swine - Stuart Spruill & David Bragg
Beef - Dennis Reed & Tommy Dingman
Craig Smith
Lamb - Alex Fambro & Randy Hines
Poultry - Jerry Campbell
Rabbit - Gay Sparks
AG MECHANICS
Curtis Langley
ADVISORS
Dale Collum – Huckabay FFA
Michael Rainey – Stephenville FFA
Ryan Clark – Stephenville FFA
Ryan Best – Stephenville FFA
Daren Price – Dublin FFA
Josh Beaty – Dublin FFA
Don Proctor – Lingleville FFA
Lonnie Jenschke – County Extension Agent
Donnie White – County Extension Agent
Emily Cooper – County Extension Agent
JUDGES & CLASSIFIERS
Dairy David Jones
Horse Janet Cook
Meat Goat Dwight Callis
Swine Dirk Aaron
Beef Dr. Steve Kennedy
Lamb Dwight Callis
Lamb, Steer, Swine Classifier Zach Wilcox
Breeding Goats Dwight Callis
Poultry James Barbee
Rabbits Ken McCracken
Ag Mechanics Mark Vitters
Danny Phillips – Show Chairman
Jerry Campbell – Treasurer
Doug Shores – Building & Grounds
Rusty Rose – Auction Sale
Terry Miller – Accounting
Billy Hassler – Past Show Chairman
Beverly Funderburgh – Livestock
Darick Chabot – Livestock
Betty Manning – Recording Secretary
BUILDING & GROUNDS COMMITTEE
Doug Shores – Chairman
Tommy Dingman
Craig Smith – Sound
SALE COMMITTEE
Rusty Rose – Chairman
Jason Beyer
Jim Beyer
Marvin Curry
Todd Philips
Dr. Frank Terrell
Dr. Jerry Nance
Joe Bob Huddleston
TECHNOLOGY & ACCOUNTING
Brenda Haedge – Chairman Tech
Terry Miller - Chairman Acct.
Karen Jackson
Bob Cranford
Cody Mahan
Carol Faulkenberry
DAIRY COMMITTEE
Kevin Philips – Chairman
Jessica Philips – Secretary
LAMB & MEAT GOAT COMMITTEE
Darick Chabot – Chairman
Brandon Carrell – Secretary
SWINE COMMITTEE
Dr. Whit Weems – Chairman
Melanie Lanie – Secretary
BEEF COMMITTEE
Beverly Funderburgh – Chairman
Becky Lettunich – Secretary
AWARDS AND PUBLICITY COMMITTEE
Carol Faulkenberry – Chairman
Joe Faulkenberry
SUPERINTENDENTS
Dairy - Kent Lanham
Tommy Watson
Horse - Scot Jackson & Amy Gillespie
Goat - Charles Turner & Terry Miller
Swine - Stuart Spruill & David Bragg
Beef - Dennis Reed & Tommy Dingman
Craig Smith
Lamb - Alex Fambro & Randy Hines
Poultry - Jerry Campbell
Rabbit - Gay Sparks
AG MECHANICS
Curtis Langley
ADVISORS
Dale Collum – Huckabay FFA
Michael Rainey – Stephenville FFA
Ryan Clark – Stephenville FFA
Ryan Best – Stephenville FFA
Daren Price – Dublin FFA
Josh Beaty – Dublin FFA
Don Proctor – Lingleville FFA
Lonnie Jenschke – County Extension Agent
Donnie White – County Extension Agent
Emily Cooper – County Extension Agent
JUDGES & CLASSIFIERS
Dairy David Jones
Horse Janet Cook
Meat Goat Dwight Callis
Swine Dirk Aaron
Beef Dr. Steve Kennedy
Lamb Dwight Callis
Lamb, Steer, Swine Classifier Zach Wilcox
Breeding Goats Dwight Callis
Poultry James Barbee
Rabbits Ken McCracken
Ag Mechanics Mark Vitters